Sorra dönti a negatív rekordokat a Velencei-tó vízszintje
Több mint 10 centivel alacsonyabb a vízállás, mint 2022 szeptemberében volt.
Az aszályos idő és a 30 fok fölötti maximumok hatására egyre jobban csökken tavaink, folyóink vízszintje, több kisebb patak és tó teljesen kiszáradt. A Balaton vízszintje kedd reggel Siófoknál 64 centiméter volt, az alacsony vízállás miatt módosítják a július végén megrendezésre kerülő Kékszalag vitorlásverseny útvonalát.
Nagyobb tavaink közül a legkritikusabb helyzet kétségkívül a Velencei-tónál alakult ki, ahol a vízállás már június 24-én megdöntötte a korábbi, 2022 szeptemberében mért 53 centiméteres negatív rekordot. Az akkor Agárdnál mért 52 centiméteres érték gyors ütemű csökkenése tovább folytatódott,
kedd reggelre 40 centiméterre apadt a vízszint.
Ez azt jelenti, hogy nagyjából 1 méternyi víz hiányzik a tóból. Sajnos javulás a következő napokban sem várható, a vízszint apadása tovább folytatódhat. Legfeljebb lokálisan hullhat jelentősebb csapadék a záporokból, zivatarokból, ám ez közel sem lesz elegendő a hatalmas vízveszteség pótlására.
Borítókép: Szepesit77
