illusztráció illusztráció

Megdőlt a fővárosi melegrekord vasárnap

Pontosan fél fokkal emelkedett magasabbra a hőmérséklet Budapesten, mint 77 évvel ezelőtt.

A mai napra vonatkozó országos melegrekord (40,5 fok, Szerep, 1917.) nem sőlt meg, a legmelegebbet Dabason mérte a HungaroMet, ott 39,8 fokig forrósodott e levegő.

A fővárosi melegrekord viszont megdőlt. Budapest Lágymányoson délután fél 3-kor 39,4 fokot mutatott a hőmérő, ami pontosan fél fokkal magasabb, mint a korábbi, 1949-es rekord. Akkor Budatétényben 38,9 fokot mértek.

illusztráció
Jön még pár forró nap | Fotó: Csizmadia Mihály

Az forróság egészen csütörtökig kitart, nagy valószínűséggel több országos és fővárosi melegrekord meg fog dőlni, sőt az abszolút melegrekord megdöntésére is jó esély van. Június 30-án Szécsényben kereken 42 fokot mért a HungaroMet, akkor a 19 évvel ezelőtti mindenkori melegrekord lett a múlté. Könnyen lehet, hogy alig több mint egy hónap után még ezt az értéket is felülmúljuk.

Borítókép: Nagy-Kurunczi Rita – Időkép

Ezek is érdekelhetnek
Hirdetés