illusztráció illusztráció

Komoly hófúvás várható ma estig

A többfelé megerősödő északnyugati szél hordhatja a havat vasárnap. 6 vármegyében narancssárga figyelmeztetés van érvényben

Sarkvidéki erdetű hideget zúdít ránk a szombat délután érkezett hidegfront, melynek hatására északkeleten és északnyugaton már feltámadt szél. Északkeleten pedig látványosan szivárog be a hidegebb levegő. Itt reggelre akár -20 fok közelébe is lehűlhet a levegő.

A front még hidegebb levegővel árasztja el a keleti országrészt | Animáció: Időkép hőtérkép

A szél éjjel tovább erősödik, és vasárnap napközben a Dunántúlon, valamint a középső országrészben is többfelé számíthatunk erős, helyenként viharos széllökésekre. Ezeken a tájakon a szél felkaphatja a havat, és kiterjedt hófúvásokat, hóátfuvásokat okozhat. A szél nagyobb hóakadályokat építhet, illetve a hófúvás során jelentősen lecsökkenhet a látástávolság is.

Erős szél hordhatja a havat az ország kétharmadán | Animáció: WRF

A várható veszélyes időjárási helyzet miatt a HungaroMet Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Békés, és Csongrád-Csanád vármegye kivételével minden vármegyére első, hat vármegyére (Győr-Moson-Sopron, Somogy, Komárom-Esztergom, Veszprém, Fejér és Pest) másodfokú figyelmeztetést adott ki.

illusztráció
4 keleti vármegye kivételével hófúvás figyelmeztetés van érvényben vasárnapra | Forrás: HungaroMet

A szél mellett többfelé lesz napos az idő. Kisebb havazás északkeleten lehet, illetve helyenként futó hózáporok is előfordulhatnak.

Legyünk nagyon óvatosak! Vezessünk az útviszonyoknak megfelelően! Téli gumi nélkül semmiképp ne induljunk útnak, illetve tartsunk megfelelő követési távolságot! Útnak indulás előtt pedig tájékozódjuk az aktuális időjárási viszonyokról, illetve a közlekedési helyzetről!

Borítókép: Grabowszki34

Ezek is érdekelhetnek
Hirdetés